AKTUALNOŚCI SZKOLNE 2011/2012r


Początek roku szkolnego 2012/ 2013 o godzinie 9.00

Ośrodek Szkoleń i Korepetycji "Edukacja" - Tomasz Kadylak oraz Szkoła Podstawowa nr 3 w Sławnie zapraszają uczniów do udziału w projekcie "Koncentracja na szóstkę". Zajęcia prowadzone nieodpłatnie w szkole adresowane są do osób pragnących rozwinąć umiejętności matematyczne, poprawić zdolność koncentracji i zapamiętywania. Ze szczegółami oferty i zasadami rekrutacji rodzice zostaną zapoznani na najbliższych zebraniach: dla kl. I - III W dniu 5 września (środa) o godz. 16.00, dla kl. IV - VI 6 września (czwartek) o godz. 16.00 na holu w budynku C.
Ankieta rekrutacyjna
Formularz rekrutacyjny
Regulamin rekrutacji

"Wyprawka szkolna 2012"
Wnioski do pobrania w sekretariacie szkoly. Wnioski o dofinansowanie należy składać do dyrektora szkoły do dnia 03 września 2012 r. do godz.12.00.
27 czerwca uczniowie wszystkich klas III przygotowały program wakacyjny. W przedstawieniu ukazały nam jak należy spędzać bezpiecznie wakacje. Scenariusz przygotowały wychowawczynie klas III. Dziękujemy


26 czerwca uczniowie klas VI przygotowali program artystyczny, w którym przedstawili swoje talenty muzyczne i teatralne. Program ten został przygotowany przez uczniów pod kierunkiem p. Ani walus - Malinowskiej i p. Małgorzaty Żłobeckiej. Uczniowie tym programem pożegnali swoich nauczycieli oraz młodszych kolegów. Żegnając naszych absolwentów życzymy im dalszych sukcesów w nowej szkole - Gimnazjum.


21 czerwca uczniowie naszej szkoły mogli przenieść się na chwilę do teatru dziecięcego, który przedstawił bajkę o kopciuszku. Przedstawienie to przygotowało koło teatralne dzałające w szkole, pod kierunkiem p. Jadwigi Choroś


Dnia 12 czerwca w Koszalinie uczeń klasy IV Eryk Stępień wraz ze swoim nauczycielem języka polskiego uczestniczył w uroczystym podsumowaniu VII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego "Szkoła moich marzeń". Wiersz napisany przez Eryka zajął I miejsce. Za zgodą autora prezentujemy nagrodzony utwór.

"Szkoła moich marzeń"
Szkoła to miejsce, gdzie nauki pobieram.
Szkoła to miejsce, gdzie charakter docieram.
Do szkoły chodzę, bo to pierwsza moja praca,
lecz zamiast portfela umysł mój wzbogaca.

Szkoła mych marzeń, to nie tylko gmach,
cztery ściany dokoła, a na nich dach.
Jest pełna przyjaźń i życzliwych ludzi,
nauczyciela, co strachu nie budzi,
pomocnych dłoni, uśmiechniętych twarzy,
nie za ciężkich tornistrów, bezpiecznych korytarzy.

Gdy po lecie przychodzi pierwszy września dzień,
ja co roku, z chęciąchronię się w jej cień.
Wśród przyjaciół tłoku,
podejmuję wyzwania nowego roku.


5 czerwca uczniowie uczestniczyli w VII Miedzynarodowym Przeglądzie Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży Miast Zaprzyjaźnionych - Darłowo 2012.
Wystawa prac "Muzyka i obraz w twórczości plastyczno - muzycznej", spotkanie z organizatorami,wręczenie nagród w obecności licznej publiczności odbyło się na Zamku Książąt Pomorskich w Darłowie. Wsród nagrodzonych byli uczniowie naszej szkoły:
I miejsce - Agnieszka Jelonek, która także została uhonorowana GRAND PRIX tegorocznego międzynarodowego przeglądu
II miejsce - Jakub Kos
Na wystawie znalazły się prace wszystkichuczniów, którzy podjęli się tematyki plastyczno- muzycznej: Natalia Burda, Mateusz Sławski, Marcin Cieński, Eryk Myśliński, Oliwia Pyka. Do konkursu przygotowała naszych uczniów p. Halina Gaffke - Poprawska.

31 maja uczniowie naszej szkoły brało udział w plenerze malarskim "Skieruj oko na naturę 2000" w Żydowie. Wśród malowniczych wzgórz nad jeziorem powstawały artystyczne interpretacje natury. Na podium stanęło dwoje naszych plenerowiczów. Wśród uczestników I miejsce zajęła Weronika Zych, II miejsce Paweł Jelonek, a wyróżnienia przypadły Maksymiljanowi Dreslerowi i Patrycji Jachowicz. Plener odbył się w ramach "Czwartkowych dni różnorodności biologicznej" . Organizatorem tego wspaniałego pleneru było Nadleśnictwo Polanów.
Opiekę artystyczną sprawowała p. Halina Gaffke - Poprawska

17 maja w naszej szkole odbył się XII Powiatowy Konkurs Ortograficzny klas trzecich. Konkurs został zorganizowany przez dyrekcję szkoły i nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej. W konkursie udział wzięło 30 trzecioklasistów, którzy sprawdzali swoje umiejętności ortograficzne pisząc dyktando o tematyce wiosennej.Każdy z uczestników otrzymał upominek, słodki poczęstunek oraz dyplom za udział w konkursie. Zwycięzcy zaś zostali uhonorowani atrakcyjnymi nagrodami:
I miejsce - Patrycja Tomczyk SP 3 Darłowo
- Michał Czesnowski SP 3 Sławno
- Bartosz Rakowski SP 3 Sławno
II miejsce - Anna Jastrzębska SP we Wrześnicy
III miejsce - Julian Szczepanowski SP 3 Darłowo
Serdecznie dziękujemy rodzicom klas I i II ze sławieńskiej "Trójki", za zaangażowanie się w wystrój szkoły na ten dzień.
Organizatorzy konkursu
APEL SZKOŁY DO WSZYSTKICH NASZYCH PRZYJACIÓŁ
Nasza szkoła uczestniczy w konkursie, którego nagrodą będzie zbudowanie boiska dla szkoły.
Drodzy Rodzice! Jest Was ponad 800, tymczasem szkoła w konkursie, w którym można wygrać budowę boiska dla Waszych dzieci, otrzymuje dziennie ok. 200 głosów. Prosimy, nie pozostawajcie obojętni! Niech każda mama i każdy tata, dziecko, brat i siostra zarejestruje się na stronie www.koloroweboiska.pl , następnie na poczcie mailowej odbierze link aktywacyjny. Potem za każdym razem już bezpośrednio na stronie www.koloroweboiska.pl należy codziennie do 18 czerwca oddać głos na Szkołę Podstawową nr 3 w Sławnie. Proście też o głosowanie swoich krewnych i znajomych. Wspólnie stańmy do rywalizacji o miejsce dla szkoły w pierwszej dziesiątce! Nie wydając złotówki, możecie ofiarować swoim dzieciom wielofunkcyjne boisko. Wystarczy codziennie głosować! Dziękujemy!
27 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystej akademii z okazji "Konstytucji 3 Maja". Apel został przygotowany przez uczniów pod kierunkiem p. Anety Marciniak we współpracy z zespołem wokalnym prowadzonym przez p. Małgorzatę Żłobecką. Uczniowie przenieśli nas do roku 1791 na obrady Sejmu Czteroletniego, na którym została przyjęta I Konstytucja Polski. Na te niesamowite obrady zostaliśmy zaproszeni przez samego Króla Augusta Poniatowskiego. Była to wyjątkowa lekcja historii. Dekorację przygotowała p. Halina Gaffke - Poprawska.


23 kwietnia 2012 r. w naszej szkole w ramach działań profilaktycznych zorganizowano szkolenie na temat: "Zagrożenia dzieci i młodzieży w Internecie". W spotkaniu wzięli udział wychowawcy, nauczyciele i rodzice uczniów. W oparciu o prezentację multimedialną przedstawiono słuchaczom zagrożenia związane z korzystaniem przez młodzież z Internetu, zasady bezpiecznego użytkowania sieci i prawne aspekty umieszczania informacji oraz zdjęć na stronach www. Uczestnicy szkolenia mieli również możliwość poddania się testowi diagnostycznemu:
" Czy jesteś internetoholikiem?" Wspólne podnoszenie kompetencji wychowawczych rodziców uczniów i nauczycieli to przykład dobrej praktyki umożliwiającej kształtowanie postaw i zachowań warunkujących prawidłowy rozwój dziecka.


20 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy uroczyście Dzień Ziemi. Uczniowie klasy Va i VIc pod kierunkiem p. Krzysztofa Witkowskiego i p. Róży Paradzińskiej przygotowali dla swoich kolegów i koleżanek przedstawienie słowno muzyczne pod tytułem" Ziemia jest tylko jedna", w którym pokazali humorystycznie i całkiem poważnie jaka jest "kondycja" Ziemi. Odgrywane role były uzupełniane pokazem multimedialnym z różnych zakątków Ziemi z podkładem muzycznym. Po przedstawieniu odbył się konkurs pod haslem "Choroby Ziemi", dzieci odpowiadały na pytania prowadzącego. Odpowiedzi uczniów wskazują iż wiedzą jakie choroby męczą Ziemię i kto jest tego sprawcą. Wszyscy odpowiadający zostali nagrodzeni słodkim poczęstunkiem. Dodatkową atrakcją były stroje ekologiczne, w których na apel przyszli uczniowie klasy IIb. przygotowani przez p. Lilianę Błachnię. W ramach ogólnopolskiej akcji Dzień Ziemi uczniowie klas drugich - oprócz uczestnictwa w apelu na znak zamanifestowania konieczności dbania o naszą planetę, wykonali ekologiczne kapelusze z worków na śmieci.
2 kwietnia odbył się sprawdzian wiedzy klas VI. Nad sprawnym przebiegiem egzaminu czuwały powołane przez p. dyrektor Jolantę Tilak komisje. Wszystkim naszym szóstoklasistom życzyliśmy pomyślnego rozwiązania testu.


Od września 2011r. bierzemy udział w programie "5 porcji warzyw, owoców lub soków".Celem tego programu jest kształtowanie u dzieci nawyków żywieniowych, co zapewni im zdrowie i energię do spełniania marzeń każdego dnia. W związku z tym p. Iwona Olszewska zorganizowała konkurs "Najciekawsze cudaki" z warzyw i owoców. Zainteresowanie konkursem było ogromne. Pomysłów nie brakowało. Wystawę prac mogli oglądać wszyscy uczniowie naszej szkoły. W klasie I c odbyło się spotkanie z p. M. Sokalskim - zawodowym kucharzem, który jako pierwszy zachęcił uczniów do wzięcia udziału w konkursie prezentując swoje prace: palmy, koguta, rekina. Pokazał dzieciom jak można wykonać tek piękne prace. Przeprowadził pogadankę na temat wartości odżywczych warzyw i owoców. W imieniu uczniów i rodziców serdecznie dziękujemy p. Maćkowi za spotkanie. Wych. I c Iwona Olszewska
W bieżącym roku szkolnym bierzemy udział w Ogólnopolskim Konkursie - "Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń". Konkurs prowadzony jest od 01. 02. 2012r. do 15. 06. 2012r. Szkoły, które wykonują zadania przewidziane regulaminem konkursu, otrzymają tytuł "Bezpiecznej Szkoły" i dyplomy honorowe. Jednym z zadań konkursowych jest nawiązanie współpracy z Powiatową Poradnią Psychologiczno - Pedagogiczną. W związku z tym p. Olszewska Iwona zorganizowała w klasach pierwszych warsztaty psychoedukacyjne dla uczniów pod hasłem: "Wartość rodziny", które przeprowadziła pani Edyta Kowalczyk - psycholog Poradni. Celem zajęć było uświadomienie uczniom roli i wartości rodziny w życiu każdego człowieka, wzmocnienie poczucia więzi ze swoją rodziną, ukazanie roli dziecka i rodziców, uświadomienie wagi dawania i przyjmowania uczuć oraz sposobów ich wyrażania. Poprzez swoje uczestnictwo w warsztatach poprowadzonych metodami aktywnymi mającymi na celu edukację poprzez zabawę, dzieci dowiedziały się, że najważniejszymi wartościami przekazywanymi w rodzinie są: obdarowywanie siebie nawzajem miłością, pomocą i opieką, jak również wzrastanie w poczuciu bezpieczeństwa i możliwości pełnego rozwoju.

16 marca odbyła się impreza środowiskowa dla uczniów klas V i ich rodzin. W zabawie wzięły udział wszystkie klasy z wychowawcami, oraz rodzicami. Uczniowie rywalizowali ze sobą w różnych konkurencjach sportowych tkj. wyścigi w rzędach, rzuty do celu. Uczniowie rozwiązywali także zagadki matematyczne na czas. Po zaciętej i wyrównanej rywalizacji I miejsce zajęła klasa VD. II miejsce z tą samą ilością punktów zajęły klasy VB i C, III miejsce przypadło klasie VA.
Dyplomy oraz słodycze przygotowane przez prowadzącego oraz radę rodziców wręczyła pani dyrektor szkoły Jolanta Tilak.
16 marca odbyły się eliminacje do półfinału wojewódzkiego w mini piłkę ręczną - regiony. Uczniowie naszej szkoły (chłopcy) po zwycięstwie w powiecie, walczyli dalej w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. Po zaciętej rywalizacji i wyjściu z grupy na I miejscu przeszli do kolejnego etapu - półfinału wojewódzkiego. Nagrody wręczał prezes Szkolnego Związku Sportowego woj. zachodniopomorskiego pan Wojciech Jobda, a zawody sędziowali, sędziowie polskiego związku piłki ręcznej na co dzień pracujący przy meczach ligowych. Kibicujemy naszym chłopcom w kolejnym etapie, który odbędzie się w Szczecinie o wejście i grę w finale.

14 marca odbył się III Djecezjalny Konkurs Wiedzy Religijnej etep rejonowy w Słupsku Wśród uczestników tego konkursu były uczennice naszej szkoły. Niespodziewanie wielkiej radości dostarczyła nam uczennica klasy VI przygotowywana przez p. Jadwigę Choroś - Julia Halbina, która zajęła I miejsce i tym samym awansowała do ścisłego finału. Finał odbędzie się w Koszalinie. Życzymy powodzenia.

8 marca Dzień Kobiet to święto, które zapisało się w pamięci Polaków i w różny sposób bywa kultywowane. Klub Młodego Plastyka pod opieką p. Haliny Gaffke-Poprawskiej, przygotował dekorację z hasłem "Wszystkim kobietom...". Uczniowie kl. VI zaprezentowali projekty damskich kreacji.

W lutym nasza szkoła przystąpiła do akcji charytatywnej "Nakrętka dla Tomeczka". Uczniowie chętnie włączyli się do tej akcji, przynosząc do szkoły nakrętki z różnych produktów. Nakretki te składają w wyznaczonych do tego pojemnikach. W oczach rosną góry nakrętek i rośnie nadzieja na radość dziecka niepełnosprawnego. Dochód z nakrętek przeznaczony zostanie na zakup wózka inwalidzkiego. Miejsce na zbiórkę nakrętek zorganizował Klub Młodego Plastyka pod opieką p. Haliny - Gaffke

23 lutego odbył się konkurs "Szkoła moich marzeń". Konkurs ten wyzwolił wśród uczniów klas III - VI potrzebę ukazania niesamowitych propozycji na spędzenie czasu śródlekcyjnego i pozalekcyjnego. Uczniowie przedstawili ciekawe rozwiązania dotyczące przemieszczania się w budynku szkoły - są to rynny i tunele do przenoszenia się uczniów z wyższych pięter budynku na niższe kondygnacje.
Wśród propozycji znalazł się także basen z kaskadami i torem pływackim na zewnątrz bydynku.
Wśród autorów najciekawszych prac znaleźli się: Gracjan Dresler, Kinga Majkowicz, Izabela Szczeblewska, Adrian Pluto- Prondziński, Aleksandra Nowicka.
Prace wykonano pod kierunkiem p. Haliny Gaffke - Poprawskiej "

20 lutego wzięliśmy udział w Ogólnopolskim Konkursie "Ratujemy i Uczymy Ratować". Patronat nad tą akcją sprawowała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Reprezentacyjną pracę plastyczną wykonali uczniowie klas trzecich : Gabriela Stark, Weronika Zych i Gracjan Dresler pod kierunkiem p. Haliny Gaffke-Poprawskiej.

2 lutego "Pozostaną po nas tylko słowa..." - uczniowie, nauczyciele i rodzice przychodzący do szkoły oddawali hołd zmarłej poetce Wiesławie Szymborskiej, wybitnej postaci myśli i słowa. Poetce wyróżnionej za swą twórczość nagrodą Nobla. Kącik pamięci przygotowali uczniowie przy pomocy p. Alicji Gołczyńskiej i p. Haliny Gaffke-Poprawskiej.

10 i 11 stycznia w naszej szkole zapanowało "Karnawałowe szaleństwo". W pierwszym dniu karnawału bawili się uczniowie klas I -III wraz ze swoimi wychowawcami. Drugiego dnia do tańca ruszyli uczniowie starsi z klas IV - VI pod bacznym okiem swoich wychowawców. Podczas zabawy klas starszych samorząd szkolny pod okiem opiekuna p. Doroty Sakowskiej przygotował konkurs karaoke.
W obydwu zabawach karnawałowych do tańca i wspólnej zabawy zapraszał p. Janusz Mielniczek, któremu bardzo dziękujemy.

11 stycznia w naszej szkole odbył się etap szkolny III Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej. Jest to trzecia edycja konkursu. w którym nasza szkoła odnosiła sukcesy w każdej edycji. W roku bieżącym w konkursie wzięło udział 36 osób. Etap szkolny wygrała laureatka III miejsca II edycji tego konkursu Halbina Julia. II miejsce zajęła Adrianna Rucińska, zaś III miejsce Windorpska Marta. Wszystkie te uczennice będą reprezentowały naszą szkołę w etapie rejonowym, który odbędzie się w marcu. Już dziś trzymamy za nich kciuki.

22 grudnia . uczniowie koła wokalnego prowadzonego pod kierunkiem p. Małgorzaty Żłobeckiej oraz koła teatralnego prowadzonego przez p. Jadwigę Choroś przedstawili świąteczne widowisko pt. "Wspomnienia nocy betlejemskiej". W czasie przedstawienia wszystkim uczniom udzieliła się świąteczna atmosfera, dlatego podczas występu wszyscy wspólnie śpiewali kolędy. Na zakończenie pani dyrektor złożyła wszystkim życzenia na zbliżające się święta Bożego Narodzenia. W galerii można zobaczyć jak to było.

21 grudnia odbyło się uroczyste otwarcie sali zabaw wyposażonej w ramach projektu rządowego "Radosna Szkoła". Przecięcia wstęgi dokonały pani Jolanta Tilak - dyrektor szkoły oraz pani MargaretaSadowska - przedstawiciel Urzędu Miasta. Wśród okrzyków zachwytu i radości korzystania z pomieszczenia zainaugurowali uczniowie klas II b i III b. Nowo otwarta sala będzie na co dzień służyła rozwijaniu sprawności psychoruchowej oraz umożliwi aktywny wypoczynek i relaks najmłodszym uczniom szkoły.

25 listopada przypada Światowy Dzień Pluszowego Misia
Z tej okazji nauczyciele biblioteki i świetlicy szkolnej zorganizowali w bibliotece zajęcia dla uczniów klas I i II. Dzieci poznałyróżne gatunki niedźwiedzi oraz ciekawostki o ich życiu. Aktywnie uczestniczyły w mini konkursie przyrodniczym, dobrze radząc sobie z odpowiedziami na pytaniaodnośnie znajopmości warunków życia i zwyczajów tych zwierząt.
Ponadto rozpoznawały sylwetki misiów - bohaterów literackich, filmowych oraz poznały historię powstania tego święta. Zajęcia przebiegły z miłej i radosnej atmosferze.

10 listopada odbyła się w naszej szkole akademia z okazji "Dnia Niepodległości."
Uczniowie klasy IV b pod kierunkiem p. Małgorzaty Rolnik oraz p. Anety Marciniak przygotowali montaż słowno - muzyczny. O oprawę muzyczną uroczystości zadbała p. Małgorzata Żłobecka, która akompaniowała szkolnemu chórowi. Uroczystość uświetniła obecność kombatanta - porucznika Józefa Kwiatkowskiego.
Widowisko dostarczyło uczniom klas I - VI wielu wzruszeń i przybliżyło ważne momenty z historii Polski.

8 listopada zorganizowano w klasach młodszych wspólne śniadanie w ramach akcji "Śniadanie daje moc ". Akcja ta była działaniem w ramach strategii Partnerstwa dla zdrowia, którego honorowym patronem był Zachodniopomorski Kurator Oświaty.
Dziękujemy rodzicom za tak duże zaangażowanie i pomoc w przeprowadzeniu tej akcji.

4 listopada w bibliotece odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas I na czytelników biblioteki szkolnej. Uczniowie z klasy Vd wraz z p. dyrektor Jolantą Tilak i p. Alicją Gołczyńską przygotowały przedstawienie pt."Czytaj i szanuj książki". Uczniowie uroczyście przyrzekli, że:

"Będą kochać książki, krzywdy zrobić im nie dadzą.
Wskazówek i rad książek będą słuchać z uwagą,
a obowiązki czytelnika traktować z powagą".

Po pasowaniu młodzi czytelnicy otrzymali dyplomy, książeczki promujące działalność biblioteki szkolnej. Uroczystość ta była dużym i miłym przeżyciem dla wszystkich pierwszaków.

3 i 4 listopada 2011r. w szkole miała miejsce interaktywna wystawa edukacyjna dla uczniów klas IV - VI pt. "Akademia Odkrywców" realizowana dzięki dofinansowaniu ze środków FUNDACJI PGNiG im. Ignacego Łukaszewicza, a przedstawiona przez Pomysłową Fabrykę - Tomasz Pietruszyński z Koszalina. .
Na wystawę składały się 23 eksponaty - stanowiska samodzielnego przeprowadzania eksperymentów. Dzięki prowadzonym doświadczeniom i obserwacjom uczniowie mogli poznać różne prawa fizyki i techniki występujące w życiu codziennym oraz w przyrodzie bez wcześniejszego przygotowania teoretycznego.
Na wystawie obowiązywała zasada "DOTKNIJ, SPRAWDŹ, ZROZUM" - całkowite przeciwieństwo klasycznego muzeum. Zachęcano zwiedzających do dotykania, eksperymentowania, gdyż w ten sposób najlepiej można efektywnie uczyć się i poznawać świat. Udział uczniów w wystawie ułatwił zrozumienie świata i pokazał, że nauka i technika są integralną częścią codzienności.

27 października uczniowie udali się na cmentarz, gdzie postawili znicze na grobach nieznanych żołnierzy.
Czas, kiedy przyroda przygotowuje się do zimowego snu, zawsze skłaniał do rozmyślań o przeszłości. Święto Wszystkich Świętych i Dzień Zmarłych to dni wspomnień o ludziach, którzy odeszli, o historii kraju, ale także o dziejach własnej rodziny. Kwiaty i znicze stawiane na grobach są znakiem naszej pamięci i wdzięczności
Rozmiar: 81487 bajtów W dn. 25 października 2011 r. otrzymaliśmy Zachodniopomorski Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie. Został on przyznany na lata 2011-2016.
Otrzymany certyfikat jest uwieńczeniem trzyletnich działań dla tworzenia szkoły promującej zdrowie. Do najważniejszych zmian, jakie dokonały się w szkole w wyniku realizacji programu, zaliczyć należy m. in. wzrost świadomości i wiedzy uczniów z zakresu edukacji prozdrowotnej, zmianę nawyków żywieniowych, wzrost aktywności ruchowej oraz znaczne zwiększenie liczby uczniów uczestniczących w imprezach, konkursach i zawodach sportowych. Edukacja zdrowotna, promocja zdrowia i profilaktyka wśród uczniów, w dalszym ciągu będzie ważnym elementem programu nauczania szkoły, gdyż kształtuje od najmłodszych lat postawy, pobudza do myślenia i jednocześnie sprzyja harmonijnemu rozwojowi społecznemu, fizycznemu i psychicznemu dziecka.

19 października w Tychowie w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej odbył się "Wojewódzki finał sztafetowych biegów przełajowych". Nasi uczniowie zajęli III miejsce. Szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Mikulski Krystian, Szulc Damian, Bańkowski Kamil,Bystrek Gabriel, Milner Dawid, Rabich Piotr, Bireta Kacper, Stasiak Daniel, Czyżewski Jakub, Wyciszkiewicz Bartłomiej, Żółkoż Paweł. Opiekunem był p. Tomasz Ćwikliński

Na przełomie września i października członkowie Klubu Młodego Plastyka pod opieką p. Haliny Gaffke - Poprawskiej, przygotowali wystawę o poszanowaniu zwierząt. Wystawa nawiązuje do Światowej Deklaracji Praw Zwierząt
Na wystawie prezentowano wytwory plastyczne o tematyce zwierzęcej. Prace te zwracały uwagę na umiejętne obchodzenie się ze zwierzętami , gdyż złe traktowanie zwierząt jest niezgodne z wymienioną deklaracją.

17 października w jesienny słoneczny poranek uczniowie klas I wybrali się do lasu. Podziwiali wspaniałe drzewa iglaste i liściaste, które zachwycały swoimi kolorami.
Podzieleni na grupy, uzbrojeni w lornetki i lupy wykonywali różne zadania. Później zbierali materiał przyrodniczy do kącika przyrody i na prace plastyczne, w ramach tematu Jesienne obserwacje a to wszystko pod czujnym okiem swoich wychowawczyń.

17 października odbył się uroczysty apel z okazji XI Dnia Papieskiego. Uczniowie mogli wysłuchać słów Jana Pawła II, przypomnieć wydarzenia związane z Jego posługą apostolską na stolicy Piotrowej oraz obejrzeć program słowno - muzyczny, przygotowany przez koleżanki ze Wspólnoty Młodych oraz Koła Teatralnego. Program przygotowały p. Izabella Witkowska i p. Jadwiga Choroś. Uczniowie brali również udział w Miejskich obchodach Dnia Papieskiego, które odbywały się w Sławieńskim Domu Kultury.

13 października w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie przygotowali dla naszych nauczycieli i pracowników szkoły uroczystą akademię, podczas której
wysłuchali piosenek przygotowanych przez koło muzyczne pod opieką p. Małgorzaty Żłobeckiej, a także zobaczyli kabaret koła teatralnego pod kierunkiem p. Jadwigi Choroś. Całość zakończono życzeniami dla wszystkich pracowników szkoły, przygotowanych przy pomocy p. Anny Walus - Malinowskiej. Dyrekcji, wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły, życzymy wielu sukcesów w pracy.

Dnia 07.10.2011r. odbyło się uroczyste ślubowanie klas I. W uroczystości tej wzięli udział zaproszeni goście, rodzice oraz wszyscy uczniowie szkoły. Po uroczystym powitaniu p. dyrektor Jolanta Tilak przyjęła przyrzeczenie uczniów a następnie pasowała każdego z nich. Po pasowaniu uczniowie przedstawili krótki program artystyczny przygotowany we współpracy z wychowawczyniami p. Anią Olejnik, p.Marzeną Kowalską, p.Iwoną Olszewską.
Uczniowie klas I otrzymali wiele prezentów od uczestników tej uroczystości. Na koniec wręczone zostały legitymacje szkolne. Pragniemy podziękować wszystkim rodzicom za tak duże zaangażowanie w tę uroczystość.

27 września odbyła się impreza środowiskowa pod hasłem "Z uśmiechem przez rok szkolny"Wzięły w niej udział dzieci z klas III wraz z rodzicami.
Uczniowie pod kierunkiem wychowawczyń p. Ireny Stark, p. Beaty Wiszniewickiej- Zawory i p. Aleksandry Kruszewskiej przygotowały program artystyczny. Wiersze, piosenki, tańce i kabaret "Horrorek", wzbudziły zachwyt publiczności. Długo nie milkły gromkie brawa.
Gry i zabawy sportowe dla dzieci i rodziców przeprowadził nauczyciel wychowania fizycznego p. Paweł Michalik. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki i pamiątkowe medale, sponsorowane przez Radę Roodziców.

Nasza szkoła uczestniczyła w programie "5 porcji warzyw, owoców lub soku". Był to program promujący dobry nawyk żywienia oraz kształtowanie prozdrowotnych postaw w trosce o właściwą dietę. Na podsumowaniu tego programu szkoła otrzymała certyfikat.

Certyfikat w powiększeniu

7września w naszej szkole uczniowie klas I spotkali się z przedstawicielkami Komendy Policji w Sławnie. Na spotkanie przybyły st. sierż. Barbara Baran, specjalista od spraw nieletnich i pani dzielnicowa Małgorzata Suchocka.
Przeprowadzono z uczniami pogadankę, o zasadach bezpiecznego poruszania się dzieci w drodze do szkoły oraz powrotu do domu. Przypomniano dzieciom jak bezpiecznie przechodzić przez ulicę i kogo powiadomić w sytuacji niebezpiecznej.

Dnia 01.09.2011r. tak jak w całej Polsce tak i w naszej szkole przeżywaliśmy rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2011/2012r.
Dyrektor szkoły - mgr Jolanta Tilak bardzo serdecznie powitała zaproszonych gości, rodziców i wszystkich uczniów, a w sposób szczególny najmłodszych uczniów, którzy po raz pierwszy przekroczyli mury naszej szkoły. Nowy rok szkolny rozpoczęto sygnałem dzwonka szkolnego.